Erkan

Bosnian-Croatian-Serbian Subtitles (Final: Episode 80)

1,359 posts in this topic

Al je serija glupo završila mislim da je neću niti gledati s titlovima jer iskreno imali su loših epizoda, ali s ovom su usrali totalno. Cure bilo mi je drago se družiti s vama ali ja sam off. Čim ispunim što sam obećala tražit ću brisanje računa. Pozz od mene.

0

Al je serija glupo završila mislim da je neću niti gledati s titlovima jer iskreno imali su loših epizoda, ali s ovom su usrali totalno. Cure bilo mi je drago se družiti s vama ali ja sam off. Čim ispunim što sam obećala tražit ću brisanje računa. Pozz od mene.

zapravo to i nije bile poslijednja epizoda. Poslijednja epizoda bila je 79. Tamo se sve zaključilo.

A ova je samo nekakv sažetak o svemu što smo več prije znali, da se događalo, da će se desiti i što se dogodilo....

sam zaključak sudskog procesa bio je poznat več prije, samo su možda kazne sada puno jasnije...

I važno je, da je FG orpostila Kerimu i da on sada to zna, da je Kerim oprostio svojoj mami i sebi i da ima priča divnu porouku za sve silovane žene....

Život je moguč i ljubav je moguća i poslije tog užasnog ćina.

Meni se ta osnova poruka FGSN jako sviđa...

3

zapravo to i nije bile poslijednja epizoda. Poslijednja epizoda bila je 79. Tamo se sve zaključilo.

A ova je samo nekakv sažetak o svemu što smo več prije znali, da se događalo, da će se desiti i što se dogodilo....

sam zaključak sudskog procesa bio je poznat več prije, samo su možda kazne sada puno jasnije...

I važno je, da je FG orpostila Kerimu i da on sada to zna, da je Kerim oprostio svojoj mami i sebi i da ima priča divnu porouku za sve silovane žene....

i da nadodam FG se oporavila i iz sveg toga izasla snaznija i jaca nego ikad!
1

i da nadodam FG se oporavila i iz sveg toga izasla snaznija i jaca nego ikad!

Tačno!

1

Slazem se s tobom Xenya!Ja sam zadovoljna s krajem!

Sto se mene tice ovo nije neka bajka da se zavrsi divno,oni su sretni i to je najvaznije!

Sto se tice Kerima i njegove kazne mnogi bi volili da je i on zavrsio u zatvoru..

Ja mislim da tu mozda ima veze sto se on ozenio s njom,bar je tako receno u pocetku,da po turskom zakonu nece biti osudjen ako se ozeni sa njom,ako se dobro sjecam

A mozda ni Fatmagul nije podnjela tuzbu protiv Kerima?

Hvala na engleskom prevodu Xenya ! :roseg-smiley:

0

Slazem se s tobom Xenya!Ja sam zadovoljna s krajem!

Sto se mene tice ovo nije neka bajka da se zavrsi divno,oni su sretni i to je najvaznije!

Sto se tice Kerima i njegove kazne mnogi bi volili da je i on zavrsio u zatvoru..

Ja mislim da tu mozda ima veze sto se on ozenio s njom,bar je tako receno u pocetku,da po turskom zakonu nece biti osudjen ako se ozeni sa njom,ako se dobro sjecam

A mozda ni Fatmagul nije podnjela tuzbu protiv Kerima!

Sve u s

Hvala na prevodu ! :roseg-smiley:

Ne, nije Kerim oslobođen zbog toga.. to je nekada valjalo u Turskoj a ali sad več dugo godina taj zakon ne postoji više.

Kerim je bio oslobođen jer zapravo nije ništa učinio (ništa kazneno), i zato šte se zapravo zbog njegovog sudjelovanja sa policijom i tužiocem zloćin otkrio i kaznio.

0

Ma ja sam zadovoljna s presudom Xenya,sto se tice Kerima!

To su samo razmisljanja,zato sto je sudija spomenuo,kad je citao presudu,da se Kerim ozenio s Fatmagul!

IOsim toga potreban nam je prevod da bi se sve kockice slozile...

1

Neznam za vas, al ja sam nekako tuzna sto je zavrsilo. Kraj je bio ok. pogotovo njihova setnja gradem uzdignute glave!

1

Dragi moji,

Erkan je javio da će ENG titlovi biti postavljeni danas, tj, večeras.

BHS, posljednji titlovi dolaze sutra :wetkissf:

Bilo mi je zadovoljstvo prevoditi za sve vas. Nadam se da ste uživali :loveshower:

2

Naravno da jesmo!! Tebi velika hvala na trudu.

Zelim ti sve najbolje.

Lijep pozdrav

:roseg-smiley:

0

Ma ja sam zadovoljna s presudom Xenya,sto se tice Kerima!

To su samo razmisljanja,zato sto je sudija spomenuo,kad je citao presudu,da se Kerim ozenio s Fatmagul!

IOsim toga potreban nam je prevod da bi se sve kockice slozile...

I ja sam zadovoljna presudom.

Lik Kerima je jako važan za znaćenje ove serije.... i ako bi ga zatvorili sve bi uništili....

Engleski prevod već je tu. a mislim, da Će naša draga Amra sve jako brzo staviti i u nama poznatije rijeći....

0

Dragi moji,

Erkan je javio da će ENG titlovi biti postavljeni danas, tj, večeras.

BHS, posljednji titlovi dolaze sutra :wetkissf:

Bilo mi je zadovoljstvo prevoditi za sve vas. Nadam se da ste uživali :loveshower:

Amra nadam se, da ćemo zaista naći koji minut na Jadranu, da se sretnemo.. nekako je sve potihnulo na tu temu....

Hvala za prevođenje i super društvo...

1

Titlovi za posljednju epizodu su kod Erkana.

Nisam željela da čekate do sutra :)

Hvala vam svima što ste dolazili u naš mali balkanski raj na ovom forumu. Bilo je lijepo družiti se s vama, i nadam se da ćete, iako je serija završila, nastaviti da se ovdje okupljate. Ako ne na ovom thread-u, onda barem na ovom forumu.

Upoznala sam divne ljude ovdje, a one sa kojima nisam imala priliku da komuniciram- vama hvala što ste nas "potajno" pratili i uživali u seriji poput nas :)

Zaista je bilo zadovoljstvo družiti se sa svima, i iako smo nekad imali nesuglasica, drago mi je što smo ih uspješno prevazilazili i što smo i dalje tu.

Voljela bih vas sve jednog dana i upoznati lično. Nadam se da naša ideja o okupljanju nije "umrla" :D

Javljajte mi se slobodno putem ovog thread-a, PM-a, ili ako me vidite na nekom drugom dijelu foruma. Zaista ću uvijek odgovoriti na vaša pitanja, zato... Ne oklijevajte :)

Ljubim vas sve i uživajte u finalnoj epizodi. :wetkissf:

6

Ma ti si srce Amra :heartshape2: ! :kiss:

Sad sam odgledala sa uzivanjem poslednju epizodu i jos ne mogu da shvatim da je stvarno kraj!

Toliko vremena sam provela na ovom forumu,sad stvarno ne znam sta cu sa svim slobodnim vremenom!

Sreca da mi godisnji pocinje uskoro pa cu se nečim drugim pozabaviti!

Ne znam kako da ti se zahvalim Amra,veliko HVALA i naravno da cemo navracati bar ponekad!

Mozda bude neki novi projekat pa cemo se opet druziti!

0

Ma ti si srce Amra :heartshape2: ! :kiss:

Sad sam odgledala sa uzivanjem poslednju epizodu i jos ne mogu da shvatim da je stvarno kraj!

Toliko vremena sam provela na ovom forumu,sad stvarno ne znam sta cu sa svim slobodnim vremenom!

Sreca da mi godisnji pocinje uskoro pa cu se nečim drugim pozabaviti!

Ne znam kako da ti se zahvalim Amra,veliko HVALA i naravno da cemo navracati bar ponekad!

Mozda bude neki novi projekat pa cemo se opet druziti!

Mene je uhvatila takva tuga jučer dok sam prevodila. Umjesto da budem sretna što ću imati više vremena.... :sad-067:

Ja ću napokon početi gledati Kuzey Guney. Sve sam nešto u hodu pratila, a nikad nisam pošteno sjela i odgledala epizodu od početka do kraja.

Čudno je to kako nikad nisam pratila serije na TV-u, ni španske ni one američke sapunice, a turske su mi osvojile srce.

Počelo je sa Yaprak Dokumu ("Kad lišće pada"), a FGSN? me "vezala" svakog četvrtka za ekran. Nadam se da me ni KG neće razočarati :lol:

Hvala ti puno, i nadam se iskreno da ćemo se još družiti.

Ipak je ovaj forum prerastao samo priču o seriji... :feeldaluvsmiley:

2

Draga Amra,

Hvala ti mnogo. Uradila si velicanstven posao i malo je reci samo hvala.Prevod je toliko vjerodostojan (ne znam Turski ali znam Engleski i to se odnosi Engleski-BHS) da sam imala osjecaj da gledam neku nasu seriju. Jos jednom hvala i nadam se da ovo nije kraj.

Gledala sam Gönülçelen / Kradljivac srca i mislim da si tamo umjesala tvoje prste, svidja mi se prevod.

Jedno pitanje da li znas ima li igdje nas prevod za Kuzey Guney, nasla sam Engleski, ali bi htjela uzivati sa nasim prevodom.

Hvala do sledeceg druzenja

0

Draga Amra,

Hvala ti mnogo. Uradila si velicanstven posao i malo je reci samo hvala.Prevod je toliko vjerodostojan (ne znam Turski ali znam Engleski i to se odnosi Engleski-BHS) da sam imala osjecaj da gledam neku nasu seriju. Jos jednom hvala i nadam se da ovo nije kraj.

Gledala sam Gönülçelen / Kradljivac srca i mislim da si tamo umjesala tvoje prste, svidja mi se prevod.

Jedno pitanje da li znas ima li igdje nas prevod za Kuzey Guney, nasla sam Engleski, ali bi htjela uzivati sa nasim prevodom.

Draga moja,

Hvala ti puno :)

Nisam umiješala svoje prste u tu seriju, ali imam ideju da provjerim postoji li mogućnost da prevodim Kuzey Guney :)

1

Draga moja,

Hvala ti puno :)

Nisam umiješala svoje prste u tu seriju, ali imam ideju da provjerim postoji li mogućnost da prevodim Kuzey Guney :)

Hvala unaprijed

Pozdrav

0

Hvala Amri i Erkanu, nijednu seriju nisam odgledala tako lijepo kao ovu, zahvaljući vašem prevodjenju naravno. Nadam se da nećete stati, da nas obradujete sa još nekom serijom. Inaće je ovakav kraj bio oćekivan, plašila sam se samo kakve suvišne dramaturgije, kakav tragičan završetak, ali dobro je prošlo. Jedino su na samom kraju zaboravili na Kerimovog oca i sestru, nešto se ne spominju, čudno da nisu bili na suđenju. A i ne znamo jel se Hecer udala za onog simpatičnog Samija, on mi je nekako pozitivan lik cijelo vrijeme. Pa šta je bilo sa onim param što su nestale iz Rašatovog ormara... Ostalo je nekih nedorečenih stvari, ali ok, sve u svemu jedna poučna priča

Pozdravljam sve aktivne i neaktivne forumaše,a posebno naše vrijedne prevodioce :winking:

2

Draga Amra,

Prvu sezonu imas s nasim prevodom na viki-http://sh.viki.com/c...ey-guney/videos

mada bi volila da je Amra prevodi negdje bilo bi sigurno puno bolje i brze!

1

Hvala Amri i Erkanu, nijednu seriju nisam odgledala tako lijepo kao ovu, zahvaljući vašem prevodjenju naravno. Nadam se da nećete stati, da nas obradujete sa još nekom serijom. Inaće je ovakav kraj bio oćekivan, plašila sam se samo kakve suvišne dramaturgije, kakav tragičan završetak, ali dobro je prošlo. Jedino su na samom kraju zaboravili na Kerimovog oca i sestru, nešto se ne spominju, čudno da nisu bili na suđenju. A i ne znamo jel se Hecer udala za onog simpatičnog Samija, on mi je nekako pozitivan lik cijelo vrijeme. Pa šta je bilo sa onim param što su nestale iz Rašatovog ormara... Ostalo je nekih nedorečenih stvari, ali ok, sve u svemu jedna poučna priča

Pozdravljam sve aktivne i neaktivne forumaše,a posebno naše vrijedne prevodioce :winking:

Hvala tebi :) Da nismo imali kome prevoditi, ništa od ovog ne bi imalo smisla :)

U planu nam je jedan novi projekat, ali ne znamo još ništa sigurno. Kada budem znala detalje, obavijestiću vas, naravno.

Slažem se da je kraj bio konfuzan. Jedino što me jako povrijedilo, kao ženu i kao ljudsko biće jeste što je potencijalnim silovateljima poslana poruka da ako samo stoje i promatraju zločin, neće biti nikakve kazne. Kerim je trebao dobiti neku vrstu kazne, barem novčane. Kao da su zaboravili činjenicu da je on uzeo drugu, da je promatrao silovanje i da je doveo Fatmagul silovateljima. Eto, ja sam malo razočarana. Nije mi jasno gdje su bili Fahrettin baba i Deniz. Da li je Deniz u vezi s Mehmetom jer je Emre odabrao Esmu? Gdje je novac, i da li ga je Munir ukrao? Šta je sa Lale Hanim? Je li se Hacer udala? Kako izgleda Enise, gdje je porođaj?

Ko zna, možda nam daju i treću sezonu :P

1

Hvala tebi :) Da nismo imali kome prevoditi, ništa od ovog ne bi imalo smisla :)

U planu nam je jedan novi projekat, ali ne znamo još ništa sigurno. Kada budem znala detalje, obavijestiću vas, naravno.

Slažem se da je kraj bio konfuzan. Jedino što me jako povrijedilo, kao ženu i kao ljudsko biće jeste što je potencijalnim silovateljima poslana poruka da ako samo stoje i promatraju zločin, neće biti nikakve kazne. Kerim je trebao dobiti neku vrstu kazne, barem novčane. Kao da su zaboravili činjenicu da je on uzeo drugu, da je promatrao silovanje i da je doveo Fatmagul silovateljima. Eto, ja sam malo razočarana. Nije mi jasno gdje su bili Fahrettin baba i Deniz. Da li je Deniz u vezi s Mehmetom jer je Emre odabrao Esmu? Gdje je novac, i da li ga je Munir ukrao? Šta je sa Lale Hanim? Je li se Hacer udala? Kako izgleda Enise, gdje je porođaj?

Ko zna, možda nam daju i treću sezonu :P

Amra odgovor na vecinu ovih pitanja je vec bio u 79.epizodi!

Fatmagul je pricala sa novinarkom za Fahretina i Deniz da jedva cekaju unuce,i da ce doci za Novu godinu a oni ce u Australiju na ljeto!

I da Denis stalno salje pakete za bebu,da je soba vec zatrpana paketima.Mehmed i Emre su u razgovoru na brodu spomenuli Deniz i da su ostali dobri prijatelji!

Sto se tice Munira ocito je da on uzeo pare,mada nije ni vazno dobio je svoju kaznu!

Sto se tice kerima tu ima malo dileme,normalno je da je kaznjivo uzimati drogu ali imaju i olaksavajuce okolnosti.

Kao prvo uzeo je drogu prvi put i vidio je kakve su osljedice i on i gledaoci,ako je u poucnom smislu!

Druga stvar je ono sto si ti uradio,on je nije silovao,iako je bio drogiran ...To sto je pokazao nju kad je naisla,nije mogao da zna sta ce se desiti!

Ti mozes odgovati za sebe i svoje postupke,za tudje ne mozes!A i sudija je spomenuo da Fatmagul nije podigla tuzbu protiv njega!

Sto se mene tice,kraj je bio u 79-oj kad smo saznali da cekaju bebu :) malo su nas zbunili s ovim krajem!

2

Dobro jutro :fromme:

Dobro jutro Ružo. :)

0

Guest
This topic is now closed to further replies.